Czytasz: Racibórz w blasku INTRO
Z pewnością Racibórz był w sobotę najbardziej rozświetlonym miastem w Śląskiem! Powód? INTRO Festival, którego nowoczesna forma zamieniła zabytkowy Zamek Piastowski w magiczną bajkę oraz centrum elektronicznych doznań.

Za nami 4. edycja INTRO Festivalu - unikatowego wydarzenia na skalę Polski, łączącego świat muzyki elektronicznej z historyczną duszą 800-letniego Raciborza. To tu, w niewielkim miasteczku położonym nad Odrą, zetknęły się dwa światy, tworzące przepiękne, magiczne widowisko, zmieniające oblicze polskich letnich festiwali.

ELEKTRONICZNE DOZNANIA INTRO

Tegoroczna edycja INTRO Festivalu dostarczała elektronicznych doznań aż na dwóch scenach. Festiwalowicze bawili się po królewsku na Zamku Piastowskim, jak i na Beach Stage - scenie położonej na odrzańskich bulwarach. Muzyka pulsowała przez ponad 10 godzin, oferując festiwalowiczom niesamowitą podróż po najnowszych trendach muzyki elektronicznej.

INTRO Festival 2017 - Zobacz zdjęcia:

Bez wątpienia największymi gwiazdami festiwalu był KIASMOS z Islandii, Jan Bloomqvist & Band i Robert Babicz z Niemiec oraz polski KAMP!.To oni najbardziej rozpalili i roztańczyli raciborską publiczność.

FESTIWAL MALOWANY ŚWIATŁEM

Tuż po zmroku bulwary odrzańskie zamieniły się w kolorowy park rozrywki. Animacje światła, podświetlane drzewostany, malowane aplikacją “drzewo życia”, sprawiały, że festiwal nabrał magicznego wyrazu.

Punktem kulminacyjnym festiwalu malowanego światłem był zachwycający mapping średniowiecznej kaplicy.

Musisz to zobaczyć:

 

UNIKATOWY INTRO FESTIVAL

INTRO Festival to unikatowe wydarzenie na polską skalę. W “małym”  Raciborzu rozbrzmiewa muzyka, której mogłyby pozazdrościć duże festiwale. Jak wyjaśnia Odyseusz Olbiński, organizator imprezy, festiwal dorównuje nie tylko katowickim wydarzeniom, ale ma ambicje na trwałe wpisać się w muzyczną mapę Polski. Powstał w wyniku ciężkiej pracy lokalnych środowisk, wizjonerów i ludzi o wielkim sercu.

- Pamiętajmy, że nie ma tu dużych sponsorów, budżetów, owszem... miasto pomaga, ile może, mamy wsparcie marszałka woj. śląskiego, ale wciąż jesteśmy z unikatowym projektem na uboczu Śląska i jest on robiony właściwie przez pospolite ruszenie różnych środowisk z wielkim sercem. To co jest naszą słabością, małomiasteczkowość, jest jednocześnie naszą siłą, mam wrażenie. I tego ducha się czuje podczas INTRO. Serce, a nie fabrykę - tłumaczy Olbiński.

INTRO FESTIVAL 2018

Zdaniem organizatorów festiwal powoli wkracza w kolejną fazę rozwoju.. Pierwsze dwa etapy obejmowały zwiększenie rozpoznawalności marki w Raciborzu oraz w regionie.

- Festiwal ma potencjał międzynarodowy. Pracujemy nad nim, bo ma szansę zostać nieoszlifowaną perełką w skali Polski i Europy Środkowej, unikatowym wydarzeniem wśród małych imprez z niepowtarzalnym charakterem - podsumowuje organizator.

Jaka będzie kolejna edycja w świetle INTRO? Jak zapewnia organizator, pełna gwiazd muzycznych światowej, ambitnej muzyki elektronicznej.

- Być może uruchomimy trzecią scenę i przejdziemy na dwudniowy format. W dalszym ciągu będziemy rozwijać technologiczne kontrasty na historycznym zamku - zapowiada.

Czytaj więcej