Czytasz: Raciborska kapsuła czasu. Stań się jej częścią

Raciborska kapsuła czasu. Stań się jej częścią

Czas ucieka. Złóż podpis pod listem do przyszłych pokoleń.

Już 11 listopada, na placu u zbiegu ulic Bankowej i Długiej zakopana zostanie kapsuła czasu zawierająca symboliczne przedmioty związane z Raciborzem, działającymi na jego terenie firmami i obchodzonym jubileuszem 800-lecia nadania praw miejskich.

Każdy z mieszkańców może przekazać swoje życzenia i pozdrowienia dla przyszłych pokoleń. Wystarczy zostawić wpis na liście.

Do 8 listopada w holu Urzędu Miasta można dołączyć do akcji.

Z myślą o przyszyłm pokoleniu

Raciborska kapsuła czasu to wspólna inicjatywa Miasta Racibórz i wydawnictwa Nowiny. Jak informują organizatorzy, chcą pozostawić pamiątkę i wspólnie z mieszkańcami oraz działającymi w mieście przedsiębiorstwami uczcić jubileuszowy rok. W kapsule zostaną przekazane symboliczne pozdrowienia i wyobrażenia na temat tego, jak Racibórz będzie wyglądał i funkcjonował za 50 lat.

„W chwilach trudnych raciborzanie zawsze imponowali swoim hartem ducha, stawiając czoła przeciwnościom losu. To właśnie wysiłek wielu pokoleń mieszkańców sprawił, że dzisiaj nad Odrą tysiące ludzi znalazło swoje ciepłe miejsce na ziemi. (...) Wszyscy mamy jednak świadomość, że choć historia jest nauczycielką życia, to nie da się dzięki niej przewidzieć przyszłości (...)Dlatego z całego serca życzymy Wam życia w pokoju, zdrowiu i zgodzie ...” - to fragment wystawionego listu, pod którym podpis złożyć może każdy chętny mieszkaniec Raciborza.

Na wieku kapsuły zostanie umieszczona informacja, by otworzyć ją najwcześniej w 2067 r.

Uroczystość zakopania kapsuły odbędzie się u zbiegu ulic Bankowej i Długiej 11 listopada o godz. 13.00, tuż po obchodach Święta Niepodległości.

Wykonawcą kapsuły jest raciborska firma Staltech. Miejsce pod nią przygotuje firma Bruki Trawiński.

źródło: UM Racibórz

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
około 1 godziny temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
2 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
2 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
4 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
6 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.