Czytasz: Raciborska kapsuła czasu. Stań się jej częścią

Raciborska kapsuła czasu. Stań się jej częścią

Czas ucieka. Złóż podpis pod listem do przyszłych pokoleń.

Już 11 listopada, na placu u zbiegu ulic Bankowej i Długiej zakopana zostanie kapsuła czasu zawierająca symboliczne przedmioty związane z Raciborzem, działającymi na jego terenie firmami i obchodzonym jubileuszem 800-lecia nadania praw miejskich.

Każdy z mieszkańców może przekazać swoje życzenia i pozdrowienia dla przyszłych pokoleń. Wystarczy zostawić wpis na liście.

Do 8 listopada w holu Urzędu Miasta można dołączyć do akcji.

Z myślą o przyszyłm pokoleniu

Raciborska kapsuła czasu to wspólna inicjatywa Miasta Racibórz i wydawnictwa Nowiny. Jak informują organizatorzy, chcą pozostawić pamiątkę i wspólnie z mieszkańcami oraz działającymi w mieście przedsiębiorstwami uczcić jubileuszowy rok. W kapsule zostaną przekazane symboliczne pozdrowienia i wyobrażenia na temat tego, jak Racibórz będzie wyglądał i funkcjonował za 50 lat.

„W chwilach trudnych raciborzanie zawsze imponowali swoim hartem ducha, stawiając czoła przeciwnościom losu. To właśnie wysiłek wielu pokoleń mieszkańców sprawił, że dzisiaj nad Odrą tysiące ludzi znalazło swoje ciepłe miejsce na ziemi. (...) Wszyscy mamy jednak świadomość, że choć historia jest nauczycielką życia, to nie da się dzięki niej przewidzieć przyszłości (...)Dlatego z całego serca życzymy Wam życia w pokoju, zdrowiu i zgodzie ...” - to fragment wystawionego listu, pod którym podpis złożyć może każdy chętny mieszkaniec Raciborza.

Na wieku kapsuły zostanie umieszczona informacja, by otworzyć ją najwcześniej w 2067 r.

Uroczystość zakopania kapsuły odbędzie się u zbiegu ulic Bankowej i Długiej 11 listopada o godz. 13.00, tuż po obchodach Święta Niepodległości.

Wykonawcą kapsuły jest raciborska firma Staltech. Miejsce pod nią przygotuje firma Bruki Trawiński.

źródło: UM Racibórz

Czytaj więcej