Czytasz: Qczaj: przyciągam ludzi prawdziwych

Qczaj: przyciągam ludzi prawdziwych

Ponad 200 osób ćwiczyło z Qczajem na Stadionie Śląskim. Była energia i ogromna moc. Były też łzy szczęścia, zaciśnięte gardło, no i całe mnóstwo ukochania!

Kobiety i dziewczęta z regionu tłumnie pojawiły się w niedzielne południe na Stadionie Śląskim. Założyły leginsy, kurtki i sportowe buty. Nie zapomniały też o dobrej energii. A to wszystko dla Qczaja, trenera z Zakopanego, który rozgrzał Stadion do czerwoności!

- To jest mój początek i dziś tak naprawdę był mój pierwszy trening z taką ilością ludzi. Głos mi się na końcu zatrząsł, zacisnęło mi się gardło. Ja daję całe swoje serce. Ja czuję energię ludzi i widzę ją w ich oczach. Łzy też dziś widziałem – mówi Qczaj, ulubiony trener Polek.

"Polska potrzebuje kogoś takiego"

Na treningu przeważała damska część Śląska i Zagłębia. Kobiety nie kryły swojego zachwytu Qczajem. - Odkryłam go tydzień temu i już rozpropagowałam wśród znajomych. Wreszcie ktoś normalny do nas mówi – powiedziała jedna z uczestniczek wydarzenia.

- Polska potrzebuje kogoś takiego, takich pozytywnie zakręconych ludzi. Fajnie, że nakręca babki do życia – powiedziały dziewczyny, które trenowały dziś z Qczajem.

Qczaj to prawdziwe objawienie ostatnich miesięcy. Trener poprzez Facebooka, Instagrama i YouTube’a motywuje setki tysięcy Polek do zmiany stylu życia i pozytywnego myślenia. Swoją energią zarażał nas prosto ze sceny wybudowanej na płycie Stadionu Śląskiego. Do energetycznej muzyki tańczyły i ćwiczyły kobiety, dziewczyny, znalazło się też kilku panów.

"Tam nie ma lelum polelum, tam jest prawda"

Mówi Qczaj: - Przyciągam ludzi prawdziwych, takich którzy chcą więcej od swojego życia. Tam nie ma lelum polelum, tam jest prawda. Do tego zabawa, sport, wygłupiamy się, ale to ma głębokie podłoże i to jest piękne. Ważne, żeby znaleźć taki sport, który sprawi, że poczujemy się szczęśliwi. Jedziemy z tym życiem!

Qczaj zachwyca się też Stadionem Śląskim. - Cudze chwalicie, a swojego nie znacie. Tutaj mamy coś niesamowitego, z tego miejsca można czerpać ogromną energię i moc! Wizualnie genialnie! Gdybym miał bliżej, przyjeżdżałbym i gonił tu codziennie – powiedział nam Qczaj.

W czasie treningu towarzyszyli nam też specjaliści ze Śląskich Laboratoriów Analitycznych. Na ich stoisku można było zrobić pomiar masy ciała, uzyskać informacje o programie „misja dieta” i zapoznać się z ofertą badań laboratoryjnych w placówkach na Śląsku. Nie zabraknie ich też przez kolejne weekendy naszych wspólnych treningów.

***

Tydzień temu trenowaliśmy z politykami i samorządowcami, pod czujnym okiem biegaczki Joanny Jóźwik. W sobotę, 24 lutego, poćwiczymy z przystojnym aktorem Mikołajem Roznerskim. Wszystko w ramach akcji „Śląskie trenuje na Śląskim”, którą przygotował Silesion.pl we współpracy ze Stadionem Śląskim i Urzędem Marszałkowskim. Treningi odbędą się też 3 i 10 marca. Szczegóły wkrótce.

Czytaj więcej