Czytasz: Puchar Świata w Wiśle. Polacy na podium [aktualizacja]

Puchar Świata w Wiśle. Polacy na podium [aktualizacja]

00:30
Gorąco przy skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Kibice jak zawsze dopisali. Polacy nie zawiedli.

Polacy, ku uciesze kibiców, zajęli drugie miejsce na skoczni w Wiśle w klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata w skokach.

Na skoczni im. Adama Małysza polscy skoczkowie narciarscy zajęli drugie miejsce ex aequo z Austriakami. Zawody w Wiśle, to pierwsze z serii zawodów Pucharu Świata w tym sezonie. Triumfowali Norwegowie.

Biało-czerwoni startowali w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch. To ta sama ekipa, która w marcu w Lahti wywalczyła drużynowe mistrzostwo świata.

Podczas zawodów nie obeszło się bez incydentów. Za nieprzepisowe kombinezony zdyskwalifikowano Fina Andreasa Alamommo, Kazacha Siergieja Chaczenko i Czecha Lukasa Hlavę. W drugiej próbie upadek zaliczył Denis Korniłow. Upadków było zresztą więcej już w piątek, zawodnicy skarżyli się na nierówności na zeskoku.

W strefie kibica w Wiśle było dziś bardzo gorąco. Biało-czerwone barwy jak zwykle nie zawiodły, zawodnicy mogli liczyć na solidny doping.

Wisła, po raz pierwszy w historii miasta, organizuje inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich. Za nami już dwa dni zawodów. Seria próbna skoków w konkursie drużynowym wpiątek, oraz sobotni turniej drużyn, w którym brało udział 12 drużyn narodowych.

Jutro rozpoczną się natomiast konkursy indywidualne. Miejmy nadzieje, że w starcie nie przeszkodzi zawodnikom wiatr. Meteorolodzy prognozują, że będzie wiało  5 m/s. Są to podmuchy, które mogą przeszkodzić w sprawnym przeprowadzeniu konkursu skoków.

Czytaj więcej