Czytasz: Publikujemy wizerunki podejrzanych. Poznajcie ich?

Publikujemy wizerunki podejrzanych. Poznajcie ich?

Zwracamy się do internautów z apelem o przekazywanie informacji co do tożsamości mężczyzn z załączonego filmu - informuje policja

Wydział Kryminalny KMP w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie rozboju dokonanego na pielęgniarce, wracającej do domu z dyżuru w centrum onkologii. 15 października ok. godz. 7.30, w parku Chopina, podbiegło do niej dwóch młodych mężczyzn. Używając miotacza gazu, sprawcy doprowadzili kobietę do stanu bezbronności, po czym wyrwali jej z ręki torebkę. Poszkodowana próbowała obronić swoje mienie. Podejrzani uciekli w kierunku ul. Wybrzeże Armii Krajowej.

 


W wyniku rozboju pokrzywdzona straciła portfel z dokumentami i gotówką w kwocie 500 zł. Policyjni śledczy ujawnili zapis monitoringu, na którym widać dwóch nieustalonych mężczyzn. Są oni podejrzanymi w tej sprawie.

Podjęto decyzję o publikacji wizerunków.

Zwracamy się do internautów z apelem o przekazywanie informacji co do tożsamości mężczyzn z załączonego filmu - informuje policja.

Każda osoba, która domyśla się, kogo zarejestrowały kamery, proszona jest o podzielenie się swą wiedzą z gliwicką policją – całodobowo pod numer 32 33 69 255 lub z prowadzącym sprawę asp. Sylwestrem Barczakiem pod nr 32 33 69 333, e-mail: sylwester.barczak@gliwice.ka.policja.gov.pl lub za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej. 

Osoby informujące pozostaną anonimowe, nie będą wzywane, przesłuchiwane i dopytywane.

źródło: śląska policja

Czytaj więcej