Czytasz: Psychodeliczny wieczór weselno-pogrzebowy

Psychodeliczny wieczór weselno-pogrzebowy

„Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby”, czyli czeska komedia z songami według Bohumila Hrabala i Jarosława Haška, to najnowsza propozycja gliwickiego Teatru Miejskiego.

Surrealistyczna biesiada teatralna z ducha Bohumila Hrabala i Jarosława Haška. Aktorzy Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy oraz Teatru Miejskiego w Gliwicach zapraszają na psychodeliczny wieczór w „w atmosferze trochę stypy, a trochę wesela”, który zamienia się w święto prawdziwej poezji i humoru.

Wszystko to z piosenkami i muzyką grającej na żywo kapeli kierowanej przez Łukasza Matuszyka. Spektakl na premierze w Legnicy został znakomicie przyjęty, a wszyscy zgodnie chwalili kreacje aktorskie i niezwykle oryginalne interpretacje piosenek.

O czym jest sztuka?

Tajemniczy Pan Bamba - smakosz urody życia i sprytny biznesmen (w tej roli zaskakująca Joanna Gonschorek) organizuje w swoim Zakładzie Weselno-Pogrzebowym wieczór agitacyjny Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa. Wiec partyjny szybko przeradza się w groteskową imprezę, podczas której bohaterowie, jakby w przeczuciu nadchodzącego końca, odkrywają swoje mroczne obsesje, pospiesznie nawiązują niespodziewane romanse, oddają się zabawie. Pełne humoru, choć podszyte melancholią, opowieści zaczerpnięte z opowiadań Bohumila Hrabala i Jaroslava Haška puentowane są błyskotliwymi songami autorstwa Michała Chludzińskiego.

Spektakl jest koprodukcją Teatru Modrzejewskiej w Legnicy i Teatru Miejskiego w Gliwicach. Tekst scenariusza stworzony został w oparciu o utwory Bohumila Hrabala i Jarosława Haška, songi do spektaklu napisał Michał Chludziński (za wyjątkiem jednego – wypożyczonego od Jaromira Nohawicy), muzykę skomponował Łukasz Matuszyk. Spektakl wyreżyserował specjalista od teatru muzycznej groteski Łukasz Czuj, Zastępca Dyrektora ds. artystycznych Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Premiera sztuki odbędzie się 13 października o godz. 19 w gliwickim Teatrze Miejskim. Kolejne spektakle zobaczymy 14, 15, 19 i 20 października.

Czytaj więcej