Czytasz: Psie piękności na trzy dni zawitały do Spodka

Psie piękności na trzy dni zawitały do Spodka

Ponad 2800 czworonogów wdzięczyć się będzie przed jurorami XXI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych. Ogonami merdać będą jeszcze do niedzieli.

Kąpiel, przycinanie pazurków i wreszcie to, co Cynamon lubi najbardziej – czesanie. Pani Anna, właścicielka charta do wystawy przygotowywała go przez kilka dni. - Jeśli chodzi o kwestie wizerunkowe – podkreśla. - Bo szkolony jest już od szczeniaka – dodaje.

Najmniejszy pies świata 

Poza chartami w piątek na arenie Spodka zaprezentowały się jeszcze owczarki, szpice (w tym najbardziej popularne: husky, akity i chow chow'y) oraz psy gończe. W sobotę przyjdzie kolej m.in. na pinczery, sznaucery, molosy, rasy szwajcarskie, dogi (to grupa największych psów świata) i retrivery. W niedzielę swoje psie wdzięki pokażą zaś m.in. setery i psy ozdobne, w tym najmniejsze psy świata czyli chihuahua.

Która rasa pasuje do ciebie?

W każdym dniu na ringu w Spodku rozegra się konkurs Młodego Prezentera. Będą też pokazy agility (sport polegający na pokonywaniu przez psa toru przeszkód) oraz wybory najpiękniejszych z pięknych. Warto je zobaczyć, zwłaszcza jeśli zastanawiamy się nad przygarnięciem czworonoga. Wystawcy chętnie podpowiedzą jaka rasa będzie do nas pasować.

Pod Spodkiem będzie można zaopatrzyć się też w karmy, smycze i inne psie gadżety. Wystawa potrwa do godz. 17 w niedzielę. Bilety w cenie 15 i 8 zł (ulgowy dla uczniów i emerytów) kupić można w kasie przy wejściu do Spodka.

Czytaj więcej