Czytasz: Pseudokibice z zakazem zbliżania się do stadionu

Pseudokibice z zakazem zbliżania się do stadionu

Policjanci z Zabrza zatrzymali dwóch pseudokibiców, którzy podczas meczu pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Wisły Kraków naruszyli nietykalność cielesną gliwickich policjantów.

Do zdarzenia doszło podczas meczu Górnika Zabrze i Wisły Kraków rozegranego w ubiegłą sobotę. Dwóch mężczyzn dopuściło się naruszenia nietykalności dwóch gliwickich policjantów, którzy wspomagali zabrzańskich mundurowych w zabezpieczeniu imprezy.

Zatrzymani pseudokibice Górnika Zabrze

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej zidentyfikowali pseudokibiców. Okazali się nimi sympatycy zabrzańskiej drużyny w wieku 23 i 24 lat. Starszy z nich był już kiedyś karany za pobicie. Mężczyźni przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Na czas trwania postępowania zabrzańska prokuratura objęła podejrzanych policyjnym dozorem, a także poręczeniem majątkowym.

Obowiązuje ich również zakaz zbliżania się do stadionu na odległość mniejszą niż 100 metrów. Czynności w sprawie trwają. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów grozi im kara do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej