Czytasz: Ostatni weekend ze skokami narciarskimi!

Ostatni weekend ze skokami narciarskimi!

Do Słowenii pojechało pięciu reprezentantów Polski.

PŚ w skokach w Planicy. Jak wypadną polscy skoczkowie?

Przed nami finał sezonu i ostatnie zawody z cyklu Pucharu Świata w Planicy. Dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy oraz walka o czołowe miejsca w klasyfikacjach generalnych. Tak zapowiadają się najbliższe dni na Letalnicy. Do Słowenii pojechało pięciu reprezentantów Polski.

Najbliższy weekend to koniec długiego i pełnego w sportowe emocje sezonu skoków narciarskich. Finałowe konkursy na skoczni mamuciej w słoweńskiej Planicy, to nie tylko zacięta rywalizacja między zawodnikami, ale także święto skoków narciarskich i oznaka zbliżającej się wiosny, która zwiastuje odpoczynek dla sportowców.

Na liście startowej kwalifikacji, znalazło się 75 zawodników, w tym pięciu Biało-Czerwonych. Trener Horngacher do Słowenii zabrał ze sobą Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego oraz Jana Ziobro.

PŚ w skokach w Planicy - kwalifikacje w czwartek, w piątek konkurs

Pierwsze skoki na obiekcie do lotów narciarskich (HS225) już w czwartek o 11:00. Wtedy na belce startowej pojawią się pierwsi skoczkowie, startujący w kwalifikacjach.

W piątek czeka nas pierwszy z konkursów indywidualnych. Planowane rozpoczęcie pierwszej serii ocenianej, przewidziano na godzinę 15:00.

Z kolei w sobotę o 10:00, najlepsi skoczkowie świata powalczą w ostatnim konkursie drużynowym w tym sezonie.

Finał zaplanowano na niedzielę. Start zawodów o godzinie 10:00.

Chociaż konkursy na Letalnicy są zawsze szczególne z uwagi na panującą atmosferę, to właśnie tam rozgrywa się zacięta walka o czołowe lokaty w klasyfikacjach generalnych. Z pewnością największy bój stoczy się o prestiżową Kryształową Kulę. W Słowenii rozstrzygnie się również kto zostanie najlepszym lotnikiem sezonu 2016/2017 oraz która reprezentacja wygra Puchar Narodów.

PŚ w skokach 2017 - klasyfikacja generalna

Aktualnym liderem klasyfikacji generalnej jest Stefan Kraft. Austriak ma na swoim koncie 1465 punktów, wyprzedzając drugiego Kamila Stocha (1434 punkty). Na trzecim miejscu plasuje się Andreas Wellinger. Niemiec uzbierał dotychczas 1181 punktów. Kolejnym z najwyżej sklasyfikowanych Polaków jest Maciej Kot, sklasyfikowany na 5. pozycji z 945 punktami na koncie. Piotr Żyła jest 11., Dawid Kubacki zajmuje 18. pozycję, zaś Jan Ziobro aktualnie plasuje się na 31. miejscu.

W Pucharze Świata w Lotach Narciarskich, na trzech pierwszych miejscach są Stefan Kraft (245 punktów), Kamil Stoch (189 punktów) oraz Andreas Wellinger (173 punkty).

Równie ciekawie przedstawia się tabela Pucharu Narodów, w której na pozycji lidera znajduje się Polska z dorobkiem 5316 punktów. Drugą lokatę zajmuje Austria (5053 punkty), a czołową trójkę zamyka reprezentacja Niemiec (4847 punktów).

Poszczególne klasyfikacje prezentują się dla Biało-Czerwonych bardzo dobrze. Jest o co walczyć. Kibicom pozostaje już tylko trzymać kciuki i dmuchać pod narty.

PŚ w Planicy - program zawodów:

PŚ w Planicy: Czwartek, 23.03.2017
9:00 - Oficjalny trening
11:00 - Kwalifikacje

PŚ w Planicy: Piątek, 24.03.2017
14:15 - Seria próbna
15:15 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

PŚ w Planicy: Sobota, 25.03.2017
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

PŚ w Planicy: Niedziela, 26.03.2017
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Czytaj więcej