Silesion.PL

serwis informacyjny

Przytulny dom i jesienna aura – jak poczuć się lepiej kiedy za oknem zimno i wieje?

Czy sprzatanie moze byc relaksem

Czy sprzatanie moze byc relaksem

Zmiana pogody i niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do spadków nastroju. Jak radzić sobie z sezonową chandrą i ozdobić dom na jesień, by spędzanie w nim czasu było przyjemniejsze?

W przytulnym domu chodzi o dobre samopoczucie!

Jesień rozgościła się już na dobre, a wraz z nią krótsze dni, zmienna pogoda i dokuczliwy spadek energii. Zmniejsza się ilość światła dziennego, czujemy się zmęczeni i mamy mniej motywacji do działania. Nie pomaga w tym deszczowa pogoda, która coraz częściej zmusza do pozostania w domu. Co możemy zrobić, żeby umilić sobie czas spędzony w domowej przestrzeni? Przede wszystkim warto zacząć od uporządkowania wszystkiego dookoła. Wyrzucenie starych i niepotrzebnych przedmiotów odpręży i uspokoi umysł. Dbając o dom możesz przy okazji zadbać o siebie. Koniecznie pamiętaj też o tym, by zaaranżować schludne miejsce do relaksu lub czytania. Możesz wzbogacić przestrzeń o dodatkowe jesienne akcenty, np. kilka świec, miękki koc, a nawet zestaw do herbaty rozstawiony na stole. Pięknie zaprezentują się bukiety z tzw. suszek, czyli suszonych traw i kwiatów. Ważne, by nie przesadzać z dodatkami – im mniej przedmiotów, tym mniej sprzątania.

Czy sprzątanie może być relaksem?

Dla niektórych sprzątanie jest relaksujące i jest swego rodzaju resetem, który angażuje ruchowo i umysłowo. Tym samym pobudza mózg do działania i wytwarzania nowych połączeń neuronowych. Sprzątanie wymaga koncentracji i planowania, mimo to nie angażuje nas aż tak bardzo, bo jest nawykiem. Cleanfulness to nowy termin, mówiący o tym, że rutynowe obowiązki mogą mieć drugie dno i być swego rodzaju odskocznią – każdy z nas boryka się z nadmiarem bodźców i potrzebuje sposobów na wyładowanie stresu. Uporządkowany dom pomaga się zrelaksować i odciąga od problemów codzienności.

Pomocnik w utrzymaniu czystości

Sprzątanie może być świetnym sposobem na spędzenie długich i ponurych jesiennych dni. Ta pora roku zmusza nas do zamknięcia okien, a to niestety sprzyja namnażaniu się bakterii – drobnoustroje i alergeny powstają szybciej w cieplejszych warunkach, bez przewiewu. Pomocnikiem w zachowaniu czystości będzie system Kobold VB100 od marki Vorwerk. Cechuje go minimalistyczny, wyjątkowy dla marki design i wieloletnia renoma. Przekona do siebie nawet tych, którzy nie przepadają za sprzątaniem. Dzięki innowacyjnym zastosowaniom i różnorakim końcówkom sprawi, że sprzątanie stanie się przyjemniejsze i szybsze.

Recepta na spokojny wieczór

Koniecznie zaplanuj sobie jakościowy odpoczynek od codziennych obowiązków i aktywności. Może to być ciekawa książka, nowy serial o ulubionej tematyce lub wyciszająca sesja jogi. Miłym akcentem, który może wpłynąć na odprężenie będzie aromaterapia – olejki eteryczne o zapachu lawendy czy paczuli dodatkowo ukoją zmysły i zapewnią piękny zapach w całym domu. Jeśli już dopadnie Cię jesienna chandra, zadbaj o swoje samopoczucie najlepiej jak potrafisz.

Źródło: Materiały prasowe Vorwerk Polska

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024