Czytasz: Pokłócił się z bratem. I wbił mu nóż w przeponę

Pokłócił się z bratem. I wbił mu nóż w przeponę

Policja z Krzepic aresztowała 60-latka z gminy Przystajń. Mężczyzna w trakcie kłótni z bratem wyciągnął nóż i niemal pozbawił go życia.

Zgłoszenie o kłótni w jednym z domów w gminie Przystajń, w powiecie kłobuckim, mundurowi odebrali w minioną niedzielę. Na miejsce skierowano policjantów z komendy w Krzepicach.

Ustalili, że agresywny 60-latek kilka minut wcześniej, w trakcie rodzinnej awantury, zadał swojemu bratu cios nożem w klatkę piersiową. - Agresor został zatrzymany, w chwili zdarzenia miał w organizmie 2 promile alkoholu – mówi oficer dyżurny policji w Kłobucku.

Dodaje, że zraniony mężczyzna został zabrany do częstochowskiego szpitala, gdzie przeszedł operację. Okazało się, że obrażenia były na tyle duże, że gdyby nie szybka interwencja policji i lekarzy, mężczyzna mógłby nie przeżyć.

Jego brat usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. We wtorek - na wniosek kłobuckich kryminalnych i prokuratora - sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Czytaj więcej