Czytasz: Mikołaj nie dojedzie. Przez szczyt klimatyczny

Mikołaj nie dojedzie. Przez szczyt klimatyczny

Czy da się zamówić jeszcze wizytę Mikołaja? Sprawdziliśmy ile kosztuje profesjonalny "święty" i czy jest dostępny?

Zapominalskim przypominamy, że już w czwartek Mikołajki. Dzień wspomnienia świętego Mikołaja kojarzy się dzieciom jednoznacznie. Dorośli muszą jednak zwrócić uwagę na fakt, że Mikołaj ma pełne ręce roboty.

Sprawdziliśmy ofertę profesjonalnych animatorów, którzy oferują swoje usługi 6 grudnia. Profesjonalni Mikołajowie mają różne stawki. Rodzic chcący zorganizować wizytę Mikołaja dla jednego dziecka w centrum Katowic, będzie musiał przeznaczyć na taką wizytę między 80 a 150 złotych. Za każde kolejne dziecko opłata wzrośnie między 30 a 70 złotych. Dla jednego dziecka w centrum Katowic będzie to między 80 a 150 złotych... z dojazdem. Mikołajowie mają bardzo napięty grafik, do którego dochodzą trudności związane ze szczytem klimatycznym.

W związku z utrudnieniami w przemieszczaniu się po Katowicach i wynikających z nich korków, dwóch potencjalnych Mikołajów odmówiło nam wizyty w centrum Katowic.

- A w ogóle, to trzeba było dzwonić miesiąc temu - powiedział nam zapracowany Mikołaj.

SPOSÓB NA BIZNES

Bycie Mikołajem, to świetny pomysł na zarobek. Cena stroju świętego Mikołaja waha się w granicach 50-100 złotych z przesyłką. Konkurencja nie ma już wolnych terminów. A chętnych na takie usługi nie brakuje. 

NAPISZ LIST DO ŚW. MIKOŁAJA