Czytasz: Plantatorzy konopi ze Sławkowa i Mstowa zatrzymani

Plantatorzy konopi ze Sławkowa i Mstowa zatrzymani

Uprawiali marihuanę, a teraz grozi im więzienie.

MSTÓW: HODOWALI KRZAKI W OGRÓDKU WARZYWNYM 

Policjanci z częstochowskiego referatu zwalczającego przestępstwa narkotykowe zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste, których uprawa jest zabroniona przez prawo. Starszy z nich dodatkowo usłyszał zarzut posiadania i przetwarzania marihuany. Nielegalnie krzaki rosły w ogródku warzywnym, a do przechowywania zielonego suszu służyły słoiki.

Policjanci zatrzymali 28-latka i 31-latka. Obaj są podejrzani o uprawę zabezpieczonych przez śledczych konopi. Dodatkowo w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez starszego z mężczyzn policjanci znaleźli blisko 60 gramów zielonego suszu, trzymanego w słoikach i foliowych woreczkach oraz małą elektroniczną wagę. Wykonane testy wykazały, że zabezpieczone rośliny to marihuana, która zostanie teraz poddana szczegółowej analizie. 31-latek, oprócz uprawy, usłyszał też zarzut posiadania i przetwarzania narkotyków. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje teraz prokurator i sąd.

SŁAWKÓW: Przewozili krzaki konopi. wyczuli ich policjanci

Policjanci ze sławkowskiego komisariatu zatrzymali dwóch młodych mieszkańców miasta, plantatorów konopi indyjskich. 18 i 21-latek wpadli w czasie policyjnej kontroli drogowej w chwili, gdy przewozili 60 sztuk świeżo ściętych krzewów narkotycznej rośliny. Reszta plantacji, w postaci kolejnych 80 krzaków, zabezpieczona została przez stróżów prawa na terenie nieużytków rolnych na obrzeżach Sławkowa.

Patrolujący sławkowskie ulice policjanci postanowili w sobotni wieczór udać się w rejon torowiska kolejowego na obrzeżach miasta. W pewnym momencie uwagę policjantów zwrócił samochód osobowy, którym wzdłuż torów poruszali się dwaj młodzi mężczyźni. Mundurowi, którzy postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód od razu poczuli charakterystyczny zapach narkotycznej rośliny ulatniający się z jego wnętrza. Po dokładnym sprawdzeniu zawartości worków leżących na tylnej kanapie auta oraz w jego bagażniku, stróże prawa znaleźli łącznie 60 świeżo ściętych krzewów konopi indyjskiej.

Będzińscy kryminalni odnaleźli resztę plantacji, na której piętrzyło się kolejnych 80 krzewów. Młodzi mieszkańcy Sławkowa usłyszeli już zarzut posiadania oraz uprawy konopi indyjskich. O dalszym ich losie zdecyduje teraz prokurator i sąd. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Czytaj więcej