Czytasz: Przewodnik to brzmi dumnie!

Przewodnik to brzmi dumnie!

Ruszył nabór na przyszłych przewodników po zabrzańskich zabytkach techniki.

Możesz godzinami słuchać, dyskutować o historii przemysłu na Górnym Śląsku? Płynnie posługujesz się gwarą albo językiem obcym, a do tego jesteś otwarty na wyzwania i nie boisz się pracować pod ziemią… w kopalni? Złóż CV na kurs przewodnika po kopalni Guido i Sztolni Królowa Luiza, która ma zostać otwarta w przyszłym roku.

Wymagania: błysk w oku!

Po zabrzańskich zabytkach techniki - Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido i Podziemia Kopalni Królowa Luiza - oprowadza prawie 60 osób. To już nie tylko emerytowani górnicy, którzy z zapałem opowiadają o swoich przygodach, ale dużo młodych ludzi, dumnych ze swojego regionu i zafascynowanych jego historią. Wśród nich jest Kamil Milik (lat 23) z Rudy Śląskiej. Do tego, aby zapisać się na kurs przewodników namówił go jego tata, ratownik w Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Zabrzu. Pracując jako przewodnik Kamil ma czas na naukę. Studiuje zaocznie filologię angielską.

Nie sądziłem, że będę mógł opowiadać turystom 2 godziny o kopalni. Najciekawsze dla mnie było szkolenie z prezentacji. - mówi portalowi Silesion.pl Kamili Milik, przewodnik po kopalni Guido i Luiza - Ta praca daje mi dużo satysfakcji, a przy okazji mogą szlifować mój angielski oprowadzając zagranicznych gości.

Elastyczne godziny pracy to coś, co może zachęcić studentów, młodych rodziców ale i emerytów. To ta ostatnia grupa okazuje się dla młodych przewodnikiem źródłem informacji i przede wszystkich ciekawych historyjek.

Zgłoszenia do końca stycznia 2017

W związku z planowanym otwarciem całości Sztolni Królowa Luiza w 2017 roku rozpoczął nabór na przewodników. Potrzebnych jest około 30 osób. Swoje CV można wysyłać do 29 stycznia 2017 roku. Organizatorzy skontaktują się z wybranymi kandydatami. Rozmowy odbędą się w dniach 13-17 luty 2017. Osoby, które przejdą pozytywnie ten etap, odbędą szkolenie. Udział jest płatny. Koszt to 300 złotych.

Kurs składa się z dwóch etapów:
– szkolenie na Przewodnika po Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Guido, które odbędzie się w lutym i marcu 2017 roku
– szkolenie na Przewodnika po Sztolni Królowa Luiza, które odbędzie się w drugiej połowie 2017 roku. Warunkiem przystąpienia do tej części kursu jest posiadanie licencji Przewodnika po Zabytkowej Kopalni Guido.

Czytaj więcej