Czytasz: Przerażone zwierzaki, duże zniszczenia. Po nocnej wichurze Fundacja Przystań Ocalenie potrzebuje pomocy

Przerażone zwierzaki, duże zniszczenia. Po nocnej wichurze Fundacja Przystań Ocalenie potrzebuje pomocy

Bardzo silny wiatr spowodował w naszym województwie wiele zniszczeń. Pomocy potrzebuje m.in. Fundacja Przystań Ocalenie.

Fundacja Przystań Ocalenie znajduje się przy ul. Kombatantów 134 w
Ćwiklicach, w powiecie pszczyńskim. To tam swój dom znajdują zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta. Noc z niedzieli na poniedziałek z powodu silnego wiatru była trudna i niebezpieczna, w całym regionie przysporzyła wielu zniszczeń. Żywioł spowodował także spore zniszczenia w Przystani.

– Zniszczenia, jakie poczyniła wichura, są ogromne. Kilkoro naszych podopiecznych było tak przerażonych tym, co się dzieje, że po prostu uciekło. Kilka godzin trwało, zanim wszystkich bezpiecznie udało się sprowadzić do Przystani. Zwierzęta są wystraszone, ale nikomu nic się nie stało. Kiedy udało się zabezpieczyć zwierzęta, zaczęliśmy oglądać rozmiar zniszczeń i kłopotów, jakie musimy rozwiązać. – piszą w sieci członkowie Fundacji.

Wichura zniszczyła agregat prądotwórczy, materiały na naprawę dachu

Straty są spore. Wiatr zniszczył m.in. agregat prądotwórczy, a także blachę, którą Fundacja gromadziła w celu naprawy dachu. Co więcej, należy również zreperować ogrodzenie oraz wejście na wybiegi. 

– Kompletnie zniszczyło wiatę przy pastwisku dla naszych staruszków. Wiata to miejsce lubiane i mocno eksploatowane przez nasze konie. Mają do niej dostęp, kiedy są na pastwisku. Tam mogą się schronić przed kiepską pogodą, mogą odpocząć czy pojeść siana, kiedy mają dość trawy. Koszt postawienia wiaty, którą nasze dziadki muszą mieć, to ponad 20 tysięcy złotych. Pozostałe zniszczenia to drugie tyle. –  wylicza Fundacja Przystań Ocalenie.

Członkowie Fundacji są załamani skalą zniszczeń, które dla dobra zwierząt należy jak najszybciej naprawić. W związku z tym założyli specjalną zbiórkę internetową, za pośrednictwem której można wpłacić dowolną kwotę, która zostanie przeznaczona na odbudowanie tego, co zniszczyła niedzielna wichura.

– W Przystani Ocalenie mieszkają setki zwierząt, które przerażone wczorajszą nocą, błagają o pomoc. – czytamy w opisie zbiórki.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ