Czytasz: „Przepraszam za rozczarowania. Oddaję medal…”

„Przepraszam za rozczarowania. Oddaję medal…”

Józef Skrzek odda medal, który otrzymał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda przyznał Medale Stulecia Odzyskania Niepodległości przed tygodniem. Jest to nowe odznaczenie, które powstało z inicjatywy tego prezydenta. Wśród 28 odznaczonych osób był Józef Skrzek. Muzyk odebrał go odobiście w pałacu prezydenckim. Po fali krytyki, zdecydował, że medal... odda.

- Dziękuję wszystkim za wyrozumiałość. Przepraszam za rozczarowania. Oddaję medal… - napisał Józef Skrzek na facebooku.

Dopytywany o to kiedy i jak tego dokona, przyznał, że nie odeśle go do Warszawy, ale przekaże uczniom z Siemianowic Śląskich. Ma do tego dojść w najbliższy piątek.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył wiele innych osobistości zasłużonych dla państwa polskiego. Wśród nich: prezes Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich Jan ABGAROWICZ, prezes Polskiego Towarzystwa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata Anna BANDO, żołnierz Armii Krajowej Tadeusz BIEŃKOWICZ, aktorka Stanisława CELIŃSKA-MROWIEC, przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie ksiądz Waldemar CISŁO, podróżnik Aleksander DOBA, dziennikarz Jerzy JACHOWICZ, zaangażowany w udzielanie pomocy socjalnej i medycznej ocalałym z Holokaustu Marian KALWARY,  polarnik i podróżnik Marek KAMIŃSKI, żołnierz Narodowej Organizacji Wojskowej i AK, działacz opozycji demokratycznej w PRL Janusz KAMOCKI, tenor Ryszard KARCZYKOWSKI, restaurator, działacz społeczny i charytatywny Jan KOŚCIUSZKO, dyrektor Biura Programu „Niepodległa” Jan KOWALSKI, piosenkarka, artystka kabaretowa Barbara KRAFFT-SEIDNER, kolarz i działacz sportowy Czesław LANG, kompozytor i wokalista Dariusz MALEJONEK, dyrektor Muzem Powstania Warszawskiego Jan OŁDAKOWSKI, satyryk i artysta kabaretowy Jan PIETRZAK, założycielka i dyrektor Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie Siostra Michaela RAK, pisarz, publicysta Ojciec Jacek SALIJ, lekarz audiolog i foniatra Henryk SKARŻYŃSKI, historyk, kierownik archiwum Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Władysława Sikorskiego w Londynie Andrzej SUCHCITZ, kierujący pracami ekshumacyjnymi m.in. w Kwaterze na „Łączce” Krzysztof SZWAGRZYK, współtwórczyni Muzeum Książki Artystycznej Jadwiga TRYZNO, wydawca książek artystycznych Janusz TRYZNO, przedsiębiorca, współzałożyciel Ceramiki Tubądzin Andrzej Wodziński Andrzej WODZYŃSKI, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego kapitan Piotr ŻEMOJTEL.

Czytaj więcej