Czytasz: Przemyk, Zamachowski i Janda w Tychach

Przemyk, Zamachowski i Janda w Tychach

Przez 5 dni odbędą się koncerty, recitale, oraz szereg wydarzeń, których celem jest dbanie o piękno słowa mówionego.

W środę 16 maja rusza IV Tyski Festiwal LOGOS FEST Edycja Młynarski. Przez 5 dni odbędą się koncerty, recitale, oraz szereg wydarzeń, których celem jest dbanie o piękno słowa mówionego. Organizatorzy zapraszają na turniej recytatorski, mistrzostwa Scrabble, lekcje czytania i pokaz filmu "Młynarski. Piosenka Finałowa", poświęconego życiu i twórczości patrona tegorocznej edycji festiwalu.  Na scenie gwiazdy: m.in. Krystyna Janda, Zbigniew Zamachowski, Renata Przemyk, Andrzej Poniedzielski.

Festiwal rozpocznie się wieczorem kabaretowym Andrzeja Poniedzielskiego tyskiej Mediatece, który zaplanowano na godzinę 17.30. Dzień później o 18.30 w Teatrze Małym recital piosenki aktorskiej Zbigniewa Zamachowskiego "Nie tylko o miłości".  18 maja o godzinie 10.00  w Miejskim Centrum Kultury zaplanowano  „Lekcje czytania z Tygodnikiem Powszechnym”, które poprowadzi Michał Olszewski. Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny. W piątkowy wieczór organizatory festiwalu zapraszają na premierowy autorski koncert „Twarz wróćmy słowu, absolutnie!”, z udziałem Renaty Przemyk, Ewy Buczkowskiej, Klaudii Walencik, Pawła Drzewieckiego i Krzysztofa Kulbickiego. W sobotę o godz. 17:00 w Galerii StrefArt na ul. Fabrycznej „Jeszcze w zielone gramy” - widowisko sceniczne, część konkursowa Turnieju Recytatorskiego IV LOGOS FEST – Edycja Młynarski ( wstęp wolny).  Wieczorem – o  20.45 pokaz filmu „Młynarski. Piosenka Finałowa” reż. Alicja Albrecht w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury (wstęp wolny).

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalu będą rozgrywane w sobotę i niedzielę w MCK w Tychach III Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble.

- Festiwal to wspaniałe koncerty, ale również szereg wydarzeń, których celem jest dbanie o piękno słowa mówionego, co wydaje się szczególnie ważne w dobie kryzysu języka. Zapraszamy m.in. na turniej recytatorski, mistrzostwa Scrabble, lekcje czytania – wylicza Paweł Drzewiecki – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, organizator festiwalu.

Zwieńczeniem festiwalu będzie Gala Finałowa 20 maja z koncertem Krystyny Jandy "Piosenki z teatru" w Tyskiej Mediatece.

- Usłyszymy utwory z trzech przedstawień teatralnych – „Białej bluzki” Agnieszki Osieckiej, „Kobiety zawiedzionej” Simone de Beauvoir oraz „Marleny”, opowieści o Marlenie Dietrich, ze wspólnym mianownikiem w postaci interpretacji Krystyny Jandy. Nie zabraknie przebojów takich jak „Johnny”, „Moje blond maleństwo” i „Czego mogę sobie życzyć?”.

Dopełnieniem scenicznej kreacji Artystki jest czteroosobowy zespół muzyków, z Wojciechem Borkowskim, autorem wszystkich aranżacji na czele – dodaje dyrektor Drzewiecki.

Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w kasie Teatru Małego w Tychach, kasie Miejskiego Centrum Kultury (pon. - pt. 12:00 do 17:00) oraz internetowo na stronie biletyna.pl.

Pełny program: www.kultura.tychy.pl