Czytasz: Przegląd auta na koszt...policji

Przegląd auta na koszt...policji

Bezpłatny zimowy przegląd auta w 20 stacjach diagnostycznych regionu. To prezent dla mieszkańców Śląska i Zagłębia od śląskich policjantów.

Stan ogumienia, światła, układ kierowniczy i hamulcowy. We wskazanych przez mundurowych stacjach, zrobią nam gruntowny, zimowy przegląd auta. - To wszystko w trosce o bezpieczeństwo kierujących – podkreśla Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa śląskiej policji.

Adresy stacji diagnostycznych, które biorą udział w akcji znajdziemy na www.slaska.policja.gov.pl. Akcja potrwa do 4 listopada. W jej trakcie policjanci i diagności rozdawać będą kierowcom elementy odblaskowe z jednoczesną prośbą, by w przypadku napotkania na drodze, szczególnie o zmroku, słabo widocznego pieszego, zatrzymali się i wręczyli mu „odblask”.

 - Zbliża się okres zimy. W samym tylko listopadzie czekają nas dwa długie weekendy, w tym przede wszystkim okres Wszystkich Świętych" Przed jesienno-zimowym wyjazdem sprawdźmy sprawność swojego pojazdu i posłuchajmy porad diagnostów – apeluje rzeczniczka.