Czytasz: Przedwiosenna odsłona Jaworzna

Przedwiosenna odsłona Jaworzna

Miniony weekend przywitał nas tak piękną i słoneczną pogodą, że żal było siedzieć w domu. Dlatego zapraszam na spotkanie z przedwiośniem w Jaworznie!

Jaworzno w ciągu ostatnich 10 lat przeszło ogromną przemianę. Jako że pochodzę z tego miasta, mogę dziś z ogromną dumą powiedzieć, że miasto rozbłyska na mapie Śląska, zarówno mnóstwem ciekawych wydarzeń, jak i pięknymi okolicami, które zachęcają do spacerów i wycieczek rowerowych.

Centrum miasta, kiedyś zatłoczone, zanieczyszczone mnóstwem spalin, teraz rozkwita: rynkiem z klombami pełnymi kwiatów, fontannami, mnóstwem zieleni. Gdy do tego wizerunku dorzucimy pięknie zagospodarowane zbiorniki wodne, mnóstwo dobrze przygotowanych ścieżek rowerowych, sprawną komunikację miejską, ogródki kawiarniane, restauracje i pięknie rozbudowaną infrastrukturę, ukaże nam się obraz nowoczesnego miasta. Miejsca, które kiedyś całkowicie podporządkowane było przemysłowi górniczemu, a jednak potrafiło przekształcić się w azyl dla zmysłów.

Miasto dba także o miejsca historii, czego dowodem jest piękny park w stylu miniaturowej kopalnii, znajdujący się tuż za galerią. Oczywiście to nie koniec inwestycji w Jaworznie - miasto ma daleko idące plany związane m.in. z dalszą rozbudową ścieżek rowerowych wokół całego miasta i okolic. Poza tym, ciągle inwestuje w system wodny i jego unowocześnienie. Tak niesamowity rozwój to nie tylko ciężka praca obecnego prezydenta, Pawła Silberta, ale i owoc współpracy z resztą zespołu Urzędu Miasta. Wniosek jest tylko jeden: kto jeszcze nie był w Jaworznie, niech jak najszybciej to nadrobi, a kto był tu dawno temu, musi koniecznie odwiedzić to miasto ponownie, aby zobaczyć, jak pięknie rozkwitło na przestrzeni ostatnich lat!

Czytaj więcej