Czytasz: „Przed Wielkim Postem wstydu nie będzie”

„Przed Wielkim Postem wstydu nie będzie”

Ruszają prace renowacyjne w Kalwarii Panewnickiej.

Pod koniec lutego zbeszczeszczono cztery kaplice różańcowe umieszkone na Kalwarii Panewnickiej. Sprawa poruszyła mieszkańców. Głos w sprawie zabrała nawet Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Dziś ruszyły prace renowacyjne. Zostaną zakończone jeszcze przez Wielkim Postem. Ten rozpoczyna się w środę.

Tydzień temu nieznani wciąż sprawcy wymalowali na kościelnych figurach męskie genitalia i napisy wychwalające szatana. Wierni z katowickich Panewnik są oburzeni. Do czasu wydania pozytywnej decyzji przez konserwatora zabytków nie można było ruszyć z pracami restauracyjnymi. Figury okryto czarną folią. 

W odnowie panewnickich stacji siły połączyły dwie katowickie firmy. Gwarant Grupa Kapitałowa S.A. udzieliła pomocy finansowej. Prace prowadzi KONIOR Firma Projektowo Budowlana.

W Kalwarii w Panewnikach pojawiają się wierni, którzy modlą się o przebaczenie. Jeszcze w piątek odbyły się modlitwy ekspiacyjne, które mają za zadanie przywrócenie jedności z Bogiem naruszonej grzechem. 

Czytaj więcej