Czytasz: Przed nami wiosenny weekend

Przed nami wiosenny weekend

Prognoza pogody na sobotę i niedzielę.

POGODA NA SOBOTĘ

W dzień zachmurzenie małe, na północy województwa początkowo umiarkowane i duże. Początkowo lokalnie zanikające mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C, w rejonach podgórskich od 13°C do 15°C, wysoko w Beskidach od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni. 

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, lokalnie zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.

 

POGODA NA NIEDZIELĘ

W dzień zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Początkowo lokalnie zanikające mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Wieczorem przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 13°C do 15°C, wysoko w Beskidach od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, zachodni, skręcający wieczorem na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni. 

W nocy zachmurzenie duże, nad ranem od północy województwa stopniowo zanikające do małego. Początkowo przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, skręcający na północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny.