Czytasz: Protest69. Kierowcy ciężarówek w całej Polsce protestują [WIDEO]

Protest69. Kierowcy ciężarówek w całej Polsce protestują [WIDEO]

To reakcja na akcję policji, która rozpoczęła walkę z "wyścigami ciężarówek" na autostradach, blokujących lewy pas ruchu.

- Protest69 to stawienie oporu przeciw ciągłemu kopaniu i prześladowaniu zawodu kierowcy, powstał w reakcji na haniebną akcję policji pod kryptonimem TIR czyli nagonce na Pojazdy Ciężarowe, stosowania przez służby mundurowe wydumanego powodu wystawienia mandatu i punktów karnych jakim jest "zbyt długie wyprzedzanie" - czytamy na stronie internetowej protestu.

Protest ma polegać na tym, że kierowcy ciężarówek w piątek 17 sierpnia między godziną 7 a 20 będą jechać z prędkością o 10 km/h mniejszą niż dopuszczalna - zarówno w miastach, jak i na drogach krajowych oraz autostradach. W ocenie organizatorów protestu ma to spowolnić ruch, a także utrudnić ruch w okolicach węzłów autostradowych.

Czego żądają kierowcy ciężarówek?

1. Uregulowania prawnego ,,zbyt długiego manewru wyprzedzania” na poziomie powyżej 50 sekund
2. Zakończenia do czasu prac legislacyjnych, nad postulatem z punktu 1. akcji ,,TiR”
3. Powtórnej analizie częstotliwości i miejsc występowania zakazów wyprzedzania, gdyż jest ich w naszej ocenie zbyt dużo.
4. Zmianie obecnych zakazów wyprzedzania na autostradach, obwodnicach i drogach ekspresowych na zakazy godzinowe (obowiązujących w godzinach największego ruchu).
5. Włączenia do kodeksu ruchu drogowego przepisu karzącego za utrudnianie manewru wyprzedzania (poprzez przyspieszanie przez pojazd który jest wyprzedzany lub utrzymywanie niezmiennej prędkości jeśli przeszkadza ona w płynnym zakończeniu manewru przez wyprzedzającego).
6. Włączenia w system szkoleń i uzyskiwania prawa jazdy kategorii C + E oraz kwalifikacji zawodowej edukacji z zakresu kultury na drodze, w szczególności:
- Nauki iż wymuszanie podczas manewru wyprzedzania (tzw. Wyjazd przed maskę) stwarza wyjątkowe zagrożenie w ruchu.
- Nauki iż będąc wyprzedzanym mamy obowiązek zredukować prędkość o przynajmniej 3 km/h
7. Wprowadzenia kar za wjazd przed samochód ciężarowy i celowe gwałtowne wyhamowanie takiego zestawu (uznanie za dowód nagrania z rejestratora jazdy), z powodu niebezpieczeństwa, jakie powoduje ten manewr, postulujemy za jego wykonanie odebranie prawa do prowadzenia pojazdów na okres półroczny
8. Wprowadzenie do nauki prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii uświadomienia jak wygląda proces hamowania załadowanym zestawem (ciągnik+Naczepa/przyczepa), aby pokazać jak groźne może być nagłe wyhamowanie takiego pojazdu i jakie konsekwencje może nieść dla innych uczestników ruchu).

Organizatorzy informują, że dzisiejszy protest jest pierwszą odsłoną akcji, ale - jeśli zostanie on zignorowany - będą go powtarzać.

 

źródło: protest69.pl, NTL Radomsko sp. z o.o./x-news

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
około 1 godziny temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
około 1 godziny temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
2 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
2 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
4 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
6 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.

Czytaj więcej

#tir #ciężarówki #Protest69