Czytasz: Prognoza pogody: Zawieje i zamiecie śnieżne

Prognoza pogody: Zawieje i zamiecie śnieżne

Dziś opady śniegu i deszczu. Jutro odwilż.

POGODA W ŚRODĘ, 16 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich również opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach do 7 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni, po południu skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno zachodni, skręcający na zachodni. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach zamiecie śnieżne.

POGODA W CZWARTEK, 17 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w rejonach podgórskich od 2°C do 4°C, w Beskidach od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śnieg. W górach powyżej 900 m n.p.m, opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.