Czytasz: Prognoza pogody: Wracają upały

Prognoza pogody: Wracają upały

Ostatnie dni były chłodniejsze od poprzednich, ale to tylko wyjątek. Wracają upały.

Jak informuje IMGW, niedziela będzie miejscami pochmurna, ale z tych chmur deszcz nie spadnie. Rosnąć będzie za to temperatura. W cieniu termometry pokażą do 26°C. W poniedziałek juz 5 kresek więcej.

Pogoda w niedzielę, 12 sierpnia

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C, w rejonach podgórskich od 20°C do 23°C, na szczytach Beskidów od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie małe, miejscami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 12°C, na szczytach Beskidów od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, lokalnie południowo-wschodni. Wysoko w górach umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Pogoda w poniedziałek, 13 sierpnia

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C, w rejonach podgórskich od 23°C do 26°C, na szczytach Beskidów od 17°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach umiarkowany, porywisty, do 60 km/h, z kierunków południowych.

W nocy zachmurzenie małe, nad ranem wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 17°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 16°C do 18°C, na szczytach Beskidów od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Wysoko w górach umiarkowany, porywisty, do 60 km/h, z kierunków południowych.

Czytaj więcej