Czytasz: Prognoza pogody: Wracają silne mrozy

Prognoza pogody: Wracają silne mrozy

To będzie bardzo zimna noc. Najbliższe dni także mroźne.

Zgodnie z prognoza IMGW, środa będzie najzimniejszym dniem tego tygodnia. Przez mróz i wiatr temperatura odczuwalna spaść ma do -15°C. Jednak w Beskidach już tej nocy termometry pokażą -14°C. 

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 21 GRUDNIA

W dzień przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C, w regionach podgórskich od -4°C do -2°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -4°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni, skręcający na południowy.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresowo wzrastające do dużego. Miejscami mgły marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C, w rejonach podgórskich od -14°C do -11°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -8°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków południowych.

POGODA WE WTOREK, 22 GRUDNIA

W dzień przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -4°C do -2°C, w regionach podgórskich od -7°C do -4°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -8°C do -5°C, w rejonach podgórskich od -12°C do -9°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z kierunków południowych, skręcający na wschodni.

Czytaj więcej