Czytasz: Prognoza pogody: Wracają opady deszczu

Prognoza pogody: Wracają opady deszczu

Przelotne opady deszczu w dzień i w nocy.

POGODA W NIEDZIELĘ, 31 MARCA

W dzień zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Początkowo lokalnie zanikające mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Po południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C, w rejonach podgórskich od 12°C do 14°C, wysoko w Beskidach od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, skręcający wieczorem na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy na północy województwa stopniowo zanikające do małego. Przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, wysoko w górach deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Na północy województwa w drugiej połowie nocy zanik opadów. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, północno-zachodni, skręcający na północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny.

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 1 KWIETNIA

W dzień zachmurzenie umiarkowane okresami duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, północno-wschodni i wschodni.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -2°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.