Czytasz: Prognoza pogody: Wraca zimowa aura

Prognoza pogody: Wraca zimowa aura

Pogoda w sam raz na ferie. W górach spadnie do 10 cm śniegu.

POGODA WE WTOREK, 12 LUTEGO

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, lokalnie możliwe krótkotrwałe burze. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -9°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na południu województwa, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C, wysoko w Beskidach od -12°C do -9°C. Wiatr umiarkowany, początkowo północno-zachodni, później skręcający na zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

 

POGODA W ŚRODĘ, 13 LUTEGO

W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. W górach powyżej 800 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Opady mżawki. W rejonach podgórskich i w górach początkowo słabe opady śniegu, później również marznącej mżawki. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.