Czytasz: Prognoza pogody: Wiosenny tłusty czwartek

Prognoza pogody: Wiosenny tłusty czwartek

Będzie ciepło i słonecznie. Od jutra ochłodzenie.

To będzie tłusty czwartek w wiosennej aurze. Będzie ciepło, słonecznie i pogodnie. O trwałym ociepleniu nie ma jednak mowy. W piątek temperatura spadnie o 10°C.

POGODA W CZWARTEK, 28 LUTEGO

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od 13°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 13°C, wysoko w Beskidach od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, początkowo południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu województwa miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich możliwy deszcz ze śniegiem, a w górach śnieg. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo miejscami porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, początkowo w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

POGODA W PIĄTEK, 1 MARCA

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu województwa zanikające opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich około -4°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -4°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny.