Czytasz: Prognoza pogody: Wiosenna niedziela

Prognoza pogody: Wiosenna niedziela

W dzień termometry pokażą do 19°C. A w nocy... może spaść śnieg.

Po wietrznym i deszczowym początku weekendu czeka nas jednodniowe rozpogodzenie. Czeka nas jeden z najcieplejszych dni tego roku. Termometry pokażą do 19°C. Jak informuje IMGW, w nocy, wysoko w górach może z kolei spaść śnieg.

POGODA W NIEDZIELĘ, 17 MARCA

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 17°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 13°C do 15°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach przechodzące w opady śniegu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni, skręcający na zachodni i stopniowo słabnący. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni, skręcający na zachodni i stopniowo słabnący.

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 18 MARCA

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 7°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, początkowo porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni.