Czytasz: Prognoza pogody: W górach zrobi się biało

Prognoza pogody: W górach zrobi się biało

Przed Sylwestrem w górach przybędzie do 15 cm śniegu.

Pogoda w sobotę, 29 grudnia

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady mżawki i deszczu, w rejonach podgórskich możliwy deszcz ze śniegiem. W górach powyżej 900 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w regionach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, nad ranem miejscami deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich i w górach powyżej 700 m n.p.m., opady śniegu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w regionach podgórskich od -1°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w niedzielę, 30 grudnia

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach powyżej 900 m n.p.m. opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach do 15 cm. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w regionach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, początkowo południowo-zachodni, później skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach 80 km/h, północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach do 12 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w regionach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj więcej