Czytasz: Prognoza pogody: W Beskidach spadnie śnieg

Prognoza pogody: W Beskidach spadnie śnieg

Przelotne opady deszczu w większości województwa. W górach spadnie śnieg.

Idzie ochłodzenie. Termometry we wtorek pokażą do 10°C. W środę dwa stopnie mniej. W nocy możliwe lokalnie przymrozki. Od południa niebo nad województwem przesłonią gęste chmury. Możliwe lokalne opady deszczu. Wysoko w górach spadnie śnieg. Opadom towarzyszyć ma silny wiatr, który obniży odczuwalną temperaturę do -2°C.

POGODA WE WTOREK, 23 PAŹDZIERNIKA

W dzień początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, później wzrastające do całkowitego. Po południu opady deszczu. Wieczorem w górach powyżej 1500 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 7°C, wysoko w Beskidach od 1°C do 4°C. Wiatr początkowo umiarkowany, po południu i wieczorem dość silny, w porywach na południu województwa do 65 km/h, a na północy do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, po południu do 90 km/h, zachodni, wieczorem powodujący miejscami zawieje śnieżne. 

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami w drugiej części nocy. Okresami opady deszczu, lokalnie o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm, a na południu województwa lokalnie do 25 mm. W górach powyżej 1500 m n.p.m, a nad ranem powyżej 1100 m n.p.m. opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w Beskidach maksymalny przyrost pokrywy śnieżnej miejscami 15 cm. Temperatura minimalna od 4°C do 7°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 130 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

POGODA W ŚRODĘ, 24 PAŹDZIERNIKA

W dzień zachmurzenie duże, po południu postępujące od północy województwa większe przejaśnienia. Opady deszczu, na południu województwa miejscami suma opadów do 10 mm. W górach powyżej 900 m n.p.m. opady śniegu. Wysoko w Beskidach maksymalny przyrost pokrywy śnieżnej miejscami 5 cm. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 5°C, wysoko w Beskidach od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr bardzo silny, od 60 km/h do 70 km/h, w porywach początkowo do 130 km/h, po południu do 100 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. W rejonach podgórskich i w górach okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, początkowo dość silny w porywach do 55 km/h, północno-zachodni skręcający na zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.