Czytasz: Prognoza pogody: Upał i burze

Prognoza pogody: Upał i burze

Intensywnym opadom towarzyszyć ma grad.

Silne upały i intensywne burze czekają mieszkańców naszego województwa. W czwartek termometry pokażą do 33°C. W piątek aż o 6 kresek mniej. W czasie burz może spaść do 40 litrów wody na m2.

Pogoda w czwartek

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Miejscami, głównie na zachodzie i południu województwa, wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 31°C do 33°C, w rejonach podgórskich od 28°C do 30°C, na szczytach Beskidów od 23°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami przelotne opady deszczu. Początkowo możliwe burze, głównie na zachodzie i południu województwa. Temperatura minimalna od 20°C do 22°C, w rejonach podgórskich od 17°C do 19°C, na szczytach Beskidów od 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Pogoda w piątek 

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze przemieszczające się z zachodu na wschód województwa. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna do 26°C, w rejonach podgórskich od 23°C do 25°C, na szczytach Beskidów od 22°C do 25°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, z kierunków południowych, skręcający na zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h. 

W nocy zachmurzenie przeważnie duże, miejscami przelotne opady deszczu, a początkowo także i burze. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C, w rejonach podgórskich od 14°C do 17°C, na szczytach Beskidów od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany okresowo tylko dość silny, przeważnie z kierunków południowych i zachodnich. Podczas burz wiatr w porywach do 70 km/h.

Czytaj więcej