Czytasz: Prognoza pogody: Świąteczna prognoza pogody

Prognoza pogody: Świąteczna prognoza pogody

To jednak mogą być białe święta

W ciagu dnia w większości województwa temperatury na plusie. Jednak w nocy przymrozki i opady... deszczu ze śniegiem. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Wigilię, 24 grudnia 

W dzień zachmurzenie duże, po południu możliwe większe przejaśnienia. Miejscami słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -3°C. Temperatura maksymalna wystąpi przed południem, potem spadek temperatury do około -1°C, w rejonach podgórskich do około -4°C, w Beskidach do około -9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, porywisty, północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże. Słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, porywisty, północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w święta 

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich około -3°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -4°C. Temperatura maksymalna wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.