Czytasz: Prognoza pogody: Spadnie śnieg i deszcz

Prognoza pogody: Spadnie śnieg i deszcz

W górach zawieje i zamiecie śnieżne. Na pozostałym obszarze opady deszczu.

POGODA W ŚRODĘ, 13 MARCA

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach górskich powyżej 900 m n.p.m. śniegu. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C, w rejonach podgórskich lokalnie w obniżeniach terenu od 4°C do 6°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w rejonach podgórskich rano miejscami dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, początkowo południowy, później południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Miejscami słabe opady deszczu, w rejonach górskich powyżej 700 m n.p.m. śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, w rejonach podgórskich miejscami około -1°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

POGODA W CZWARTEK, 14 MARCA

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w rejonach górskich powyżej 900 m n.p.m. śniegu. Możliwość burzy i opadu krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C, w rejonach podgórskich miejscami od 4°C do 6°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, w rejonach górskich śniegu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.