Czytasz: Prognoza pogody: Spadnie śnieg czy deszcz?

Prognoza pogody: Spadnie śnieg czy deszcz?

Gęste chmury przesłonią słońce nad województwem śląskim. Gdzie spadnie śnieg a gdzie deszcz?

Pogoda w poniedziałek, 10 grudnia

W dzień zachmurzenie duże, przelotne opady: początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, później deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich i w górach przelotne opady śniegu. Wysoko w górach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 3 cm do 6 cm. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, po południu słabnący do umiarkowanego i porywistego; zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni; powodujący zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, powodujący zawieje śnieżne.

Pogoda we wtorek, 11 grudnia

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. W rejonach podgórskich i w górach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 3 cm do 6 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni i północno-zachodni; powodujący zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu, początkowo także śniegu z deszczem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 2 cm do 5 cm, wysoko w górach o 3 cm do 7 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -2°C, wysoko w Beskidach od -10°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.