Czytasz: Prognoza pogody: Spadnie marznący deszcz

Prognoza pogody: Spadnie marznący deszcz

Będzie ślisko. Topniejący śnieg i marznący deszcz przez kilka dni.

Temperatura w okolicach zera i opady, raz śniegu, raz deszczu. IMGW przestrzega przed cienką warstwą lodu, która pokryje drogi i chodniki. Będzie ślisko. Uważajcie na gołoledź.

POGODA W NIEDZIELĘ, 27 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo możliwe słabe opady śniegu, lokalnie możliwe również słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 1°C, w Beskidach od -2°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w rejonach podgórskich porywy do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami małe. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -4°C, na szczytach Beskidów od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowy i południowo-zachodni.

 

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 28 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu, powyżej 800 m n.p.m. opady śniegu. Początkowo miejscami możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich około 0°C, w partiach szczytowych Tatr około -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny w porywach do 60 km/h, południowy, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, początkowo miejscami opad deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni.