Czytasz: Prognoza pogody: Coraz zimniej w Śląskiem

Prognoza pogody: Coraz zimniej w Śląskiem

Jest zimno, a będzie jeszcze chłodniej.

Termometry w większości województaw pokażą dziś do 5 kresek poniżej zera. A to nie koniec ochłodzenia. Temperatura odczuwalna przez wilgotność i wiatr wyniesie nawet -13,8°C. Mrozy zostaną w naszym regionie do niedzieli. 

POGODA W ŚRODĘ, 28 LISTOPADA

W dzień zachmurzenie umiarkowane. W rejonach podgórskich i w Beskidach zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Tam możliwe okresowe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe. W Beskidach zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, i tam okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -10°C do -6°C, w rejonach podgórskich od -13°C do -10°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni.

POGODA W CZWARTEK, 29 LISTOPADA

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -2°C, w Beskidach od -9°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -9°C do -6°C, w rejonach podgórskich od -12°C do -9°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, południowy.