Czytasz: Prognoza pogody: Śnieg tylko wysoko w górach

Prognoza pogody: Śnieg tylko wysoko w górach

Deszczowe chmury nad województwem śląskim.

Pogoda we wtorek, 4 grudnia

W dzień zachmurzenie całkowite. Opady deszczu. Wieczorem w rejonach podgórskich także deszczu ze śniegiem. Wysoko w Beskidach opady deszczu i deszczu ze śniegiem, po południu przechodzące w opady śniegu (po południu powyżej 1200 m n.p.m., wieczorem powyżej 800 m n.p.m.). Wysoko w Beskidach przyrost pokrywy śnieżnej o 1 cm do 5 cm. Późno po południu, od północnego zachodu województwa, stopniowy zanik opadów i przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 7°C do 9°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, po południu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. Wiatr południowo-zachodni, po południu od zachodu województwa skręcający na zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 65 km/h, zachodni skręcający na północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu województwa większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -2°C, wysoko w Beskidach -7°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

Pogoda w środę, 5 grudnia

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, po południu od zachodu województwa skręcający na południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. W dolinach i kotlinach mgły ograniczające widzialność do 200 m. W rejonach mgieł zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -4°C, wysoko w Beskidach -7°C do -5°C. Wiatr słaby, południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, zachodni.