Czytasz: Prognoza pogody: Śnieg głównie w górach

Prognoza pogody: Śnieg głównie w górach

Śniegiem sypnie głównie w górach. Na pozostałym obszarze opady marznącego deszczu.

Zima zaskoczyła synoptyków. Zgodnie z prognozami IMGW, śnieg miał spaść wyłącznie powyżej 800 m n.p.m. Tymczasem w miastach metropolii gęsty śnieg sypie już od rana.

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 28 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, powyżej 800 m n.p.m. opady śniegu i tam miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 7 cm. W godzinach porannych oraz po południu miejscami opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich około -1°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

POGODA WE WTOREK, 29 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami wzrastające do dużego i do wystąpienia przelotnych opadów śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -4°C, w rejonach podgórskich od -9°C do -7°C, lokalnie w dolinach i kotlinach górskich spadki temperatury do około -13°C, wysoko w Beskidach od -9°C do -7°C. Wiatr słaby, początkowo południowo-zachodni, skręcający stopniowo w nocy na południowy, a nad ranem na wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni.

Czytaj więcej