Czytasz: Prognoza pogody: Śnieg spadnie na Skrzycznem

Prognoza pogody: Śnieg spadnie na Skrzycznem

Tylko wysoko w górach temperatura spadnie poniżej zera. To będą ciepłe święta.

Pogoda w piątek, 21 grudnia

W dzień zachmurzenie całkowite, przed południem miejscami przejaśnienia. W górach powyżej 1200 m.n.p. słabe opady śniegu, na pozostałym obszarze okresami słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu, w rejonach podgórskich początkowo również śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, w rejonach podgórskich do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, 35 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodni, powodujący zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich również śniegu. Przed północą temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 2°C, później wzrost temperatury. Wysoko w Beskidach wzrost temperatury do około -4°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni. W rejonach podgórskich wiatr dość silny, wzmagający się do silnego, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 70 km/h, w porywach do 120 km/h, południowo-zachodni i zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w sobotę, 22 grudnia 

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich początkowo również deszczu ze śniegiem. Opady śniegu wieczorem powyżej 1000 m n.p.m. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich od 4°C do 6°C, wysoko w Beskidach od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni skręcający na zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 70 km/h, w porywach do 120 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich przechodzące w opady śniegu. W górach powyżej 1000 m n.p.m. opady śniegu, i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, w Beskidach od -5°C do -2°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 70 km/h, słabnący do umiarkowanego, porywistego, zachodni, skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny, początkowo okresami bardzo silny, od 40 km/h do 60 km/h, w porywach do 110 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.