Czytasz: Prognoza pogody: Śnieg i deszcz w Śląskiem

Prognoza pogody: Śnieg i deszcz w Śląskiem

Znowu zrobi się biało. Największe opady na południu województwa.

Sypać będzie dziś w całym województwie. W większości będą to opady deszczu ze śniegiem. Jednak w południowej części województwa zrobi się biało. W dzień najchłodniej ma być ok. 16:00. Przez silny wiatr temperatura odczuwalna wyniesie nawet -9°C.  

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 26 LISTOPADA

W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem, stopniowo przechodzące w opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, na szczytach Beskidów od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni, powodujący miejscami zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady śniegu, głównie w południowej połowie województwa. Nawierzchnie dróg śliskie. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, w rejonach podgórskich około -6°C, na szczytach Beskidów od -7°C do -4°C. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, początkowo w porywach do 65 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

POGODA WE WTOREK, 27 LISTOPADA

W dzień zachmurzenie duże z postępującymi od północy województwa większymi przejaśnieniami. Na południu województwa zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -5°C, na szczytach Beskidów od -8°C do -5°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.