Czytasz: Prognoza pogody: Słonecznie i chłodno

Prognoza pogody: Słonecznie i chłodno

Czeka nas pogodny, ale dość chłodny Prima Aprilis. W nocy temperatura spadnie do zera i to nie jest żart.

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 1 KWIETNIA

W dzień zachmurzenie małe, jedynie na południu województwa początkowo duże, następnie umiarkowane. W pierwszej połowie dnia w górach powyżej 1000 m n.p.m. słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 8°C, wysoko w Beskidach od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północny i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -2°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, chwilami w porywach do 60 km/h, z kierunków wschodnich.

 

POGODA WE WTOREK, 2 KWIETNIA

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 13°C, wysoko w Beskidach od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w górach miejscami duże. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni i południowy.