Czytasz: Prognoza pogody: Śląskie w śniegu

Prognoza pogody: Śląskie w śniegu

Sypać będzie w dzień i w nocy. Najwięcej śniegu spadnie na południu województwa.

POGODA W SOBOTĘ, 5 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie całkowite, po południu z przejaśnieniami. Opady śniegu, przejściowo także deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym i znacznie ograniczające widzialność. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 4 cm do 8 cm, a na południu województwa, zwłaszcza w górach do 20 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, zachodni, skręcający na północny. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący okresami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu województwa o 5 cm do 10 cm. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -4°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północny, powodujący okresami zawieje i zamiecie śnieżne.

POGODA W NIEDZIELĘ, 6 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Miejscami, zwłaszcza w górach przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach do 5 cm. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -5°C. Wiatr słaby, północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północny, powodujący okresami zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z postępującymi od północy województwa większymi przejaśnieniami. Okresowo opady śniegu, od północy województwa stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C, w rejonach podgórskich od -13°C do -10°C, wysoko w Beskidach od -12°C do -10°C. Wiatr słaby okresowo umiarkowany, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach okresowo do 60 km/h, północny i północno-wschodni, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.