Czytasz: Prognoza pogody: Śląskie skute lodem

Prognoza pogody: Śląskie skute lodem

Siarczysty mróz powoli odpuszcza, ale i tak będzie zimno.

Za nami pierwsza tak mroźna noc w tym roku. I to właśnie na Śląsku było najchłodniej. Termometry pokazały do -16°C.  Najzimniej było w Beskidach, Bielsku-Białej i Cieszynie. Teraz mróz powoli odpuszcza, ale przez silny wiatr temperatura odczuwalna może wynieść  -15,2°C

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 7 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie małe, jedynie początkowo na krańcach południowo-wschodnich województwa duże. Temperatura maksymalna od -5°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C, wysoko w Beskidach od -9°C do -7°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, początkowo z kierunków północnych, skręcający na południowy. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Nad ranem na zachodzie województwa opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -5°C, w rejonach podgórskich od -10°C do -8°C, wysoko w Beskidach od -9°C do -7°C. Wiatr słaby, po północy wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, po północy wzmagający się do dość silnego, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

 

POGODA WE WTOREK, 8 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, po południu również deszczu ze śniegiem, możliwe marznące opady deszczu powodujące gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu województwa do 10 cm. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwe również marznące opady deszczu powodujące gołoledź. W górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu województwa do 12 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo dość silny, w porywach do 55 km/h, stopniowo słabnący do umiarkowanego, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.