Czytasz: Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Prognoza pogody: Słabną opady śniegu. Co dalej z zimową aurą?

Jaka pogoda czeka nas do końca tygodnia?

Gęste chmury zostaną nad województwem śląskim do końca tygodnia. Jednak opady przewidywane są tylko lokalnie. Do tego niewielkie. Mrozy odpuszczają. Temperatura będzie się wahać w okolicach zera. W nocy spadnie do -5°C. W dzień dojdzie do 2°C. 

Pogoda w czwartek, 13 grudnia

W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -4°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -5°C, wysoko w Beskidach od -10°C do -7°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

 

Pogoda w piątek, 14 grudnia

W dzień zachmurzenie duże, po południu wysoko w górach większe przejaśnienia. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -7°C do -5°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -5°C, wysoko w Beskidach od -10°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, wschodni, miejscami powodujący zamiecie śnieżne.