Czytasz: Prognoza pogody: Rośnie temperatura, a opady nie maleją

Prognoza pogody: Rośnie temperatura, a opady nie maleją

Spadnie śnieg i marznący deszcz. Będzie ślisko.

To będzie pochmurny wtorek z intensywnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Przed południem możliwe marznące opady deszczu powodujące gołoledź. Uwaga, będzie ślisko.

POGODA WE WTOREK, 8 STYCZNIA

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu województwa o 8 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr umiarkowany, lokalnie w porywach do 55 km/h, w rejonach podgórskich chwilami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni, powodujący lokalnie zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwe również marznące opady deszczu powodujące gołoledź. W górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na południu województwa o 10 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -3°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -10°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący do umiarkowanego, południowo-zachodni, powodujący początkowo lokalne zawieje i zamiecie śnieżne.

POGODA W ŚRODĘ, 9 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu, okresami śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -9°C do -6°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, z kierunków zachodnich. 

W nocy zachmurzenie duże. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -4°C, wysoko w Beskidach od -11°C do -9°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Czytaj więcej