Czytasz: Prognoza pogody: Przelotne opady deszczu

Prognoza pogody: Przelotne opady deszczu

Dobrze mieć pod ręką parasol.

Najbliższe dni pzyniosą ulgę od upałów. Będzie ciepło, ale termometry w cieiu pokażą do 25°C. Synoptycy IMGW przewidują przelotne opady deszczu, zarówno w środę, jak i czwartek. Na ranem pojawia się mgły, szczególnie w górach.

Pogoda w środę, 15 sierpnia

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 25°C, w rejonach podgórskich od 20°C do 22°C, na szczytach Beskidów od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Nad ranem w dolinach i kotlinach górskich silne zamglenia. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 11°C do 13°C, na szczytach Beskidów od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północny.

Pogoda w czwartek, 16 sierpnia

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C, w rejonach podgórskich około 22°C, na szczytach Beskidów od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Początkowo niewielkie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C, w rejonach podgórskich i na szczytach Beskidów od 12°C do 15°C. Wiatr słaby z kierunków wschodnich.