Czytasz: Biały poniedziałek w regionie

Biały poniedziałek w regionie

Opady deszczu ze śniegiem w całym województwie.

Pogoda w poniedziałek

Jak informuje IMGW, w niebo przez większą część dnia będzie niemal całkowicie zachmurzone. Lokalnie możliwe przejaśnienia i rozpogodzenia. Rano przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, później słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich około 0°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, początkowo także dość silny i w porywach do 60 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, początkowo w porywach do 90 km/h, później do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

prognoza pogody - wykres

W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, a wysoko w Beskidach o 10 cm. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -2°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

pogoda we wtorek

W dzień zachmurzenie duże. Opady deszczu. W górach opady deszczu ze śniegiem, a powyżej 1400 m n.p.m., opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C, w rejonach podgórskich około 1°C, na szczytach Beskidów od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, po południu przechodzący w zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. W górach początkowo opady deszczu ze śniegiem. Silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich około 1°C, na szczytach Beskidów od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Czytaj więcej