Czytasz: Prognoza pogody: Pochmurno i mroźno

Prognoza pogody: Pochmurno i mroźno

Temperatura odczuwalna nawet 8 stopni niższa niż ta na termometrach.

Zgodnie z prognozami IMGW termometry nad ranem pokażą -7°C. Jednak temperatura odczuwalna ma wynieść nawet -15°C. Wszystko przez wiatr i dużą wilgotność.

POGODA W CZWARTEK, 24 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże, miejscami zwłaszcza na południu województwa większe przejaśnienia. Lokalnie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C, na szczytach Beskidów od -8°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich. 

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu, zwłaszcza po północy i nad ranem. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C, w rejonach podgórskich od -10°C do -7°C, na szczytach Beskidów od -9°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, wschodni i północno-wschodni.

POGODA W PIĄTEK, 25 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie całkowite. Opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C, w rejonach podgórskich od -7°C do -4°C, na szczytach Beskidów od -8°C do -6°C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków północnych. Wysoko w górach wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami jeszcze opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C do -6°C, w rejonach podgórskich od -11°C do -8°C, na szczytach Beskidów od -9°C do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany okresami dość silny, porywisty, północny i północno-zachodni.

Czytaj więcej