Czytasz: Prognoza pogody: Pochmurne i mgliste święta?

Prognoza pogody: Pochmurne i mgliste święta?

To raczej nie będą białe święta. Synoptycy przewidują opady... deszczu.

Temperatura w okolicach zera dawała nadzieję, że tegoroczne święta będą miały swoją śnieżną magię. Tymczasem, jak przewidują synoptycy IMGW, od jutra czeka nas ocieplenie. W Wigilię nawet 6°C i niewielkie opady deszczu.

Pogoda w środę, 19 grudnia

W dzień zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, a wysoko w górach zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna na całym obszarze od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy. 

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, a wysoko w górach zachmurzenie małe. Lokalnie w dolinach mgła marznąca, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -6°C do -3°C, miejscami w dolinach i obniżeniach terenu od -12°C do -8°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich porywisty, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy.

 

Pogoda w czwartek, 20 grudnia

W dzień zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, a wysoko w górach zachmurzenie małe. Wieczorem możliwy słaby opad śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu przejściowo marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna na całym obszarze od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. 

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, śniegu z deszczem i miejscami deszczu marznącego i powodującego gołoledź. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -4°C do -2°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich porywisty, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Pogoda długoterminowa